Історія нашої школи

Дата: 20 листопада 2017 о 13:44, Оновлено 23 лютого 2021 о 21:49

В народі кажуть: "Хто не знає своєї історії, той не має майбутнього ". Ми пам'ятаємо історію нашої школи і хочемо поділитися нею і з вами.

Село Кропивницьке складається із кількох підпорядкованих сільській Раді населених пунктів: Лозоватка, Бешбайраки, Вільні Луки, Трудолюбівка. В 70-ті роки існували ще села Новопавлівка та Дмитрівка. Кожне із цих сіл мали у свій час школу.

Найстарішим серед них є Бешбайраки (така назва була до 1975 року). Село виникло вкінці 18 століття.

Перша згадка про школу на території сучасного села Кропивницьке відноситься до 1884 року. Школа розміщалася у Бешбайраках при Покровській церкві у подарованому будинку. Першим вчителем і одночасно зав школою був священник Олександр Демиденко. Разом з ним працював ще один вчитель-регент (керівник церковного хору) Ісайя Чучук.

У 1908 році шляхом самообкладання були зібрані кошти на будівництво нового приміщення школи. Восени 1909 року приміщення було побудоване і школа перебралася у нього. Першим вчителем нової школи став Кравченко Онисій Григорович. Приміщення кілька разів добудовувалося і в такому вигляді проіснувало до 1974 року.

У 1912 році на кошти земства та при допомозі місцевого поміщика Володимира Бутовича у селі Лозоватка ( Солдатське) була побудована ще одна школа, приміщення якої збереглося до наших днів. Першими вчителями були Постригань Серафима Кирилівна, Скарбан Марія Кіндратівна (місцева жителька), Скарбан Іван Кіндратович, Дрико Олександр Іванович.

Після Жовтневого перевороту директором школи був Соколенко Прокіп Іванович. У 1932 році школа стала семирічною і її очолив Бродовий Олександр Якович.(працював до 1960 року)

У 1926 році у с.Лозоватка була відкрита ще одна одна школа. Завідуючим школою був Спориш Г.Ф. У 1938 році директором школи став Сологуб Олександр Васильович, а перед самою війною Биков Микола Володимирович.

Після війни директорами школи були Карпенко Іван Силович, Бродовий Олександр Якович.

У 1960 році школа стала восьмирічною. її очолив Альошин С.О.

У 1957 році директором школи був Король В.О.

У 1975 році у зв»язку із побудовою нової школи у с.Бешбайраках Лозоватська школа була реорганізована (злита із Бешбайрацькою).

У селі Вільні Луки початкова школа була відкрита у 1921 році. Першим вчителем був Шестакович Антон Федорович, потім Донець Андрій Семенович. У 60-х роках було побудоване нове приміщення школи. Її очолив Чумачок В.І. Із зменшенням кількості дітей школу зробили спочатку філією Лозоватської семирічної школи, а 1975 року злили з Бешбайрацькою (Кропивницькою) школою.

Трудолюбівська початкова школа була відкрита у 1923 році. Першим директором і вчителем був Кондратенко Федір Савелійович. Перед війною школа була злита із Бешбайрацькою семирічкою.

У 1975 році було завершено будівництво нового приміщення Кропивницької школи і всі школи, які були на території сільської ради, було злито в одну-Кропивницьку. Першим директором нової школи був Пешєхонов Дмитро Петрович.

З 1985 по 2005 рік директором школи працював Ковирьов Анатолій Іванович. За цей час школа стала кращою в Кіровоградській області з організації трудового навчання та виховання школярів, приймала активну участь у науковій розробці проблем трудового виховання, зокрема втілення педагогічної спадщини А.С.Макаренка у сучасний освітній процес, В 1992-2003 роках при школі діяло Мале Державне шкільне підприємство ім. А.С.Макаренка (директор Ковирьов А.І.)

З 2005 по 2015 рік директором школи була Дробот (Карман) Тетяна Олексіївна.

В 2015 році на посаду директора Кропивницької загальноосвітньої школи стає Скарбан Ірина Анатоліївна.

Відомі особистості, що закінчили школу:

Колісніченко Василь Єфремович-Герой Радянського Союзу (посмертно). Пілот-винищувач. Загинув у 1942 році .

Карєв Григорій Андрійович-військовий моряк, капітан 1 рангу, письменник, автор багатьох книг, у тому числі і про село Кропивницьке («Зелені Горіхи»-1985рік).

Валерій Юр'єв-журнапіст, поет.

Карман Олександр Олексійович-голова ПП ім..Шевченка

Хомутенко Валерій Іванович-Перший заступник голови Новоукраїнської РДА.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.