Новини
Сьогодні, коли вся країна готується зустріти свято весни, коли всі вітають матерів, бабусь, сестер, подруг, вчителів, наша школа проводить фестиваль талантів "Родина має талант", а їх у нас чимало. Мами та бабусі разом зі своїми дітками продемонстрували свої, неймовірні, таланти в рукоділлі, випічці, танцях, співах, поезії, театральному мистецтві, подарувавши тим самим неймовірні емоції, які ще довго грітимуть наші серця. Тож, дорогі наші жінки, ми щиро дякуємо Вам за участь та бажаємо щастя, радості, натхнення та злагоди у ваших сім'ях!
Найулюбленіше і мабуть одне з найсмачніших свят – Масляна — цього тижня вже завершується, а тому можна впевнено сказати, що весна запанувала й за народним календарем. Запам'яталося свято тематичними піснями у виконанні учнів школи, веселими конкурсами та хороводом. Небагато часу знадобилося на те, аби столи залишилися порожніми, а дітлахи ситими. Завершилось свято традиційним спалюванням опудала, що символізувало зиму.
Сьогодні вчителі та учні нашої школи відзначили Міжнародний день рідної мови.
Міжнаро́дний день рі́дної мо́ви, також Міжнародний день материнської мови (англ. International Mother Language Day) — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі. Оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності людини. Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.
Сьогодні, 20 лютого 2020 року, - шості роковини кривавих подій на Майдані під час Революції Гідності. Цього дня, 6 років тому, Україна пережила найтрагічніший етап Революції гідності. У період 18-20 лютого 2014 року в центрі Києва загинули близько ста осіб, кілька десятків зникли безвісти, більше тисячі дістали поранення, а сотні – були заарештовані та піддані тортурам. Читайте також У центрі Києва провели панахиду за загиблими в кривавих сутичках на Майдані (фоторепортаж, відео) Для припинення свавілля державних органів зранку 18 лютого 2014 року протестувальники організували ходу до Верховної Ради України, яка отримала назву «Мирний наступ». Громадяни вимагали від влади рішень для виходу з кризи і врегулювання ситуації в країні, насамперед обмеження повноважень президента України шляхом внесення змін до Конституції України. Працівники міліції, діючи за вказівками керівництва правоохоронного органу, спільно з «тітушками», грубо порушуючи чинне законодавство, застосовували надмірне насильство і використали вогнепальну зброю, вчинивши жорстокий силовий розгін ходи. Як наслідок, 18 лютого на вулицях Інститутській та Грушевського, Кріпосному провулку та Маріїнському парку загинуло 23 людини, а 509 отримали тілесні ушкодження, з них 37 – тяжкі, 85 – середньої тяжкості. У вересні 2014 року, вже після повалення злочинного режиму, Україна відкрила кримінальне провадження щодо розслідування злочинів на Майдані. Вранці 20 лютого розпочали розстріли. Вони тривали дві години. Загинули 70 євромайданівців. Загалом, за даними Міністерства охорони здоров'я, з 18 до 20 лютого 2014 року загинули 82 учасники акцій.
11 лютого 2020 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом «Разом для найкращого Інтернету».
День безпечного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю.
День безпечного Інтернету відзначають щороку. Мільйони людей об’єднуються, щоб надихнутися для позитивних змін онлайн, підвищити освіченість з питань безпеки онлайн та взяти участь у заходах, що проходять у всьому світі. День безпечного Інтернету націлений на створення безпечного та найкращого Інтернету, де кожний та кожна можуть використовувати технології відповідально, у дусі поваги, критично та творчо.
День безпечного Інтернету має на меті долучити до співпраці дітей і молодь, батьків і вихователів, освітян, педагогів і соціальних працівників, представників індустрії та політиків, надихаючи їх відігравати свою роль у створенні найкращого Інтернету.
День Соборності України — свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту воз'єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День соборності відзначається з 1999 року.
В Кропивницькій школі було проведено ряд заходів до свята, та випуск газет "Україна-єдина!" учнями
5-9 класів.
З 20.01 по 24.01 в Кропивницькій школі проходить Тиждень знань безпеки життєдіяльності з теми "Щоб не трапилось біди, обережний будь завжди!"
Держа́вний Гі́мн Украї́ни — один із головних державних символів України поряд із прапором і гербом.
Державним гімном є пісня «Ще не вмерла України і Слава, і Воля» слова Павла Чубинського, музика Михайла Вербицького.
Офіційна музична редакція ухвалена Верховною Радою
15 січня 1992 року, текст гімну затверджено Законом України
«Про Державний Гімн України» 6 березня 2003 року.
Новорічні свята – чарівні. Напередодні Нового року та зимових канікул, 23 та 24 грудня , для учнів 1-9 класів в нашій школі пройшли Новорічні свята.
Пожежа – це неконтрольоване горіння поза спеціальним вогнищем, що розповсюджується. Щорічно від пожеж стається безліч нещасних випадків, завдаються значні матеріальні втрати.
"Хтось отримує тисячі лайків за це відео, яке небезпечне для життя. А хтось отримує декілька десятків вінків на цвинтар", – Валерій Сусленко.
Сказ це надзвичайно небезпечна інфекційна хвороба, яка супроводжується тяжким ураженням центральної нервової системи і завжди закінчується смертю. Щорічно від сказу в світі гинуть від 20 до 70 тисяч людей, через низьку доступність медичної допомоги та антирабічної вакцини. Рабічна інфекція або сказ реєструється на території 110 країн світу.
В Україні триває спалах кору – одного з найбільш заразних захворювань, відомих у світі. Ліків від кору не існує, єдиний надійний метод профілактики захворювання — вакцинація.
Президент Петро Порошенко підписав Указ №361/2017 «Про оголошення в Україні 2018 року Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!». Указ сприятиме формуванню правової культури та свідомості у суспільстві, підвищенню рівня знань громадян щодо механізмів захисту своїх прав.
Pеалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, територіальними органами юстиції, за підтримки юридичних клінік, міжнародних донорів та партнерів.
Mета – підвищити юридичну грамотність українців та сформувати нову правову культуру в суспільстві. Це масштабна реформа правової свідомості, яка забезпечить сталий розвиток України як сучасної демократичної держави.Одним з ключових елементів, який забезпечує реалізацію проекту «Я МАЮ ПРАВО!», є надання громадянам безоплатної правової допомоги. Це дієвий та ефективний механізм, який дає можливість захистити свої права кожному.